AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Daudersalas pārvads
Vieta
Rīga, Latvija
Pasūtītājs
Rīgas domes Satiksmes departaments
Projekta autori
SIA TILTPROJEKTS
Uzsākts
2020. gada pavasarī
Nodots ekspluatācijā
2022. gada beigās

Daudersalas pārvads ir daļa no Austrumu maģistrāles — vērienīga satiksmes infrastruktūras projekta, kura mērķis ir savienot Rīgas ostu ar Dienvidu tiltu, novirzot transporta plūsmu apkārt pilsētas centram. Pārvada izbūvi “LNK Industries” veica sadarbībā ar SIA BINDERS, un tas nodrošina netraucētu autotransporta, gājēju un mikromobilitātes plūsmu pāri dzelzceļa līnijas Rīga–Skulte sliežu ceļiem, tā atslogojot tuvākās dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā un Ezera ielā.

Pārvads sastāv no deviņām atsevišķām laiduma konstrukcijām, un tā garums bez nobrauktuvēm ir 454,4 m. Lielu izaicinājumu projekta gaitā radīja vajadzība nodrošināt 35 m attālumu starp pārvada balstiem posmā virs Viestura prospekta. Rezultātā tika pielietots Latvijā reti sastopams risinājums: ekstradozēta laiduma konstrukcija, ko balsta augstas stiprības pēcspriegotie stiegrojuma kūļi, un papildu laidumu notur vantis no pilona. Lai būvdarbi neietekmētu pasažieru vilcienu kustību, pārvada laidums virs dzelzceļa sliedēm sarežģītas piekļuves apstākļos tika izbūvēts bez veidņiem, izmantojot 20 m garas iepriekš spriegotas dzelzsbetona sijas.

Projekts izceļas ar sarežģītu inženierkomunikāciju sistēmu, ko veido elektroapgāde, apgaismojums, lietus kanalizācija, ūdensvads, elektroniskie sakaru tīkli, kā arī dzelzceļa un tramvaja kontakttīkls. Projekta gaitā rekonstruēts Latvijā vienīgais dzelzceļa sliežu ceļu krustojums ar tramvaja sliedēm un izveidots jauns rotācijas aplis Tvaika ielas krustojumā ar Sliežu ielu, kurā pirmoreiz Rīgā izmantotas paaugstinātas stiprības betona ceļa apmales.

Ziņas par projektu

Šorīt Rīgas domes pārstāvji svinīgā ceremonijā atklāja Sarkandaugavas pārvadu pār dzelzceļa līniju Rīga – Skulte,…