AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Rail Baltica dzelzceļa stacija RIX
Vieta
Mārupes novads, Latvija
Pasūtītājs
SIA EIROPAS DZELZCEĻA LĪNIJAS
Projekta autori
Uzņēmumu apvienība PS PROSIV: SINTAGMA (Itālija), PRODEX (Slovākija) un SIA VEKTORS T (Latvija)
Uzsākts
2021. gada vasarā
Nodots ekspluatācijā
2025. gadā

“Rail Baltica” stacija lidostā “Rīga” ir pirmais ātrgaitas dzelzceļa un aviosatiksmes savienojuma punkts Baltijā, kas piedāvās kvalitatīvi jaunas mobilitātes iespējas un ērtības gan Latvijas iedzīvotājiem, gan tūristiem un tranzīta pasažieriem. “LNK Industries” īsteno šo vēsturisko projektu partnerībā ar starptautiski atzītiem ekspertiem: ceļu darbus uz zemes veic Latvijas ceļu būves flagmanis SIA BINDERS, bet par ātrgaitas dzelzceļa izbūvi gādā Austrijas uzņēmums AS “Swietelsky” — līderis dzelzceļa infrastruktūras būvniecības jomā ar vairāk nekā 80 gadu pieredzi tirgū.

Lai dzelzceļa līnija aizņemtu iespējami mazāku lidostas platību un netraucētu pasažieru pieeju esošajai infrastruktūrai, to nolemts izvietot 10 m virs zemes uz “LNK Industries” veidotā viadukta, kas ir viens no garākajiem Baltijas valstīs, — 1500 m. Šis būs arī pirmais dzelzceļa viadukts Baltijā, kas būvēts no īpaši izturīga “COR-TEN” tērauda. Respektējot Latvijas koka arhitektūras tradīcijas, par stacijas fasādes dominējošo elementu ir izvēlēts koks. Projektā paredzēts arī izbūvēt dzelzceļa pārvadu pār Jūrmalas šoseju, nodrošinot satiksmes nepārtrauktību visās 8 šosejas joslās. Par būtisku “LNK Industries” priekšrocību projekta izpildē pasūtītājs atzina uzņēmuma darba pieredzi paaugstinātu drošības prasību apstākļos, spēju īstenot būvdarbus bez auto satiksmes slēgšanas, kā arī praksi izmantot zemu CO2 izmešu tehnoloģijas. Vērienīgais projekts veidots tā, lai ērti būtu visiem: gan pasažieriem, kas no lidostas dodas uz vilcienu, gan tiem, kas lidostā ierodas ar auto, velosipēdu, elektroauto vai sabiedrisko transportu.

Ziņas par projektu

Rail Baltica apmeklē studenti no Budapeštas. Ekskursijā izzināt Rail Baltica būvniecības progresu pie lidostas “Rīga”…
Turpinoties Rail Baltica projekta infrastruktūras izbūvei lidostā Rīga, trešdien, 7. decembrī, Rail Baltica starptautiskās stacijas būvlaukumā iebetonēta laika kapsula ar…