AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Ģenerāļa Radziņa krastmala
Vieta
Riga, Latvia
Pasūtītājs
Rīgas dome 
Projekta autori
Pilnsabiedrība RBBL (AS LNK Industries, SIA Binders, SIA Nordes Būve)
Uzsākts
2023. gada februāris
Nodots ekspluatācijā
2023. gada oktobris

Eiropas nozīmes dzelzceļa infrastruktūras projekta Rail Baltica ietvaros tika veikta Ģenerāļa Radziņa krastmalas pārbūve. Projekta rezultātā ir labiekārtota Centrālās stacijas apkārtne un izbūvēti gājējiem, velobraucējiem un sabiedriskam transportam droši un mūsdienīgi risinājumi piegulošajā teritorijā. Pilnsabiedrība RBBL, apvienojot uzņēmumus AS LNK Industries, SIA Binders un SIA Nordes Būve, īstenoja Ģenerāļa Radziņa krastmalas, 11. novembra krastmalas, 13. janvāra ielas, Ģenerāļa Radziņa krastmalas un Puškina ielas krustojumu un infrastruktūras pārbūvi. Būvdarbu rezultātā tika atjaunotas Krastmalas apakšzemes un inženiertehniskās komunikācijas – ārējie ūdensvada un kanalizācijas tīkli, gāzes apgādes sistēmas, elektroapgādes un sadales tīkli.

Rīgas Centrāltirgus daļā tika veikta ielas seguma konstrukcija un atjaunots tilts pār pilsētas kanālu. Būvniecības darbi pie pilsētas kanāla notika arī teritorijā, kur kādreiz atradās tirdzniecības centrs Titāniks. Lai kanālmala būtu pieejama ikvienam, pretī Prāgas ielai ir izbūvētas kāpnes, gājēju un velosipēdistu rampa. Rampas zona ir izbūvēta ar bruģa segumu, izvietoti labiekārtojuma elementi un veikta teritorijas apzaļumošana. Krastmalas teritorijā gājēju un velosipēdistu ērtībai tika veikti labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi, kā arī atjaunots veloceliņš, kas savieno Maskavas ielu ar topošo Rail Baltica dzelceļa tiltu pār Daugavu.

Krastmalas pārbūve sevī ietvēra ne tikai funkcionālus uzlabojumus, bet arī videi draudzīgus risinājumus. 60. gados autoostas būvniecības laikā iestādītais sarkanais ozols tika pārvietots uz jaunu pastāvīgo atrašanās vietu Ģenerāļa Radziņa krastmalā. Latvijā salīdzinoši reti sastopams koka svars kopā  ar metāla palīgkonstrukcijām bija aptuveni 40 tonnas. Sadarbojoties vairākiem dienestiem un uzņēmumiem, deviņu stundu ilga, tehniski sarežģīta operācija noritēja veiksmīgi, un sarkanais ozols tika integrēts Ģenerāļa Radziņa krastmalas apkaimē.

 

Ziņas par projektu

Ģenerāļa Radziņa krastmalu Rīgā, plānojam nodot ekspluatācijā līdz mēneša beigām Pārbūves laikā veikta krastmalas pilna…