AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

H3B daudzdzīvokļu ēka
Vieta
Riga, Latvia
Pasūtītājs
SIA LNK Properties
Projekta veids
Projekta autori
AS LNK Industries, SIA AB3D
Uzsākts
2023. gada novembris
Nodots ekspluatācijā
2025. gads

H3B ir A klases daudzdzīvokļu ēka, kas tiek attīstīta Hanzas ielā, Rīgā. Šis vērienīgais projekts ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko LNK Industries līdz šim ir veicis.

H3B daudzīvokļu nams atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzības zonā. Kā rezultātā, lai saglabātu vēsturiskā centra kārtību, LNK Industries veic būvdarbus atbilstoši īpaši izstrādātiem dzīvojamo namu apbūves noteikumiem. Lai pietuvinātu apbūves mērogu Rīgas centra apbūves mērogam un ēka harmoniski iekļautos apkārtējā vidē, ēkas būvapjoms ir sadalīts četrās daļās.

H3B daudzīvokļu ēka balstās uz 968 pāļiem, no kuriem lielākā daļa veido pagrabstāva sienu perimetra norobežojošo konstrukciju. Atšķirība no bieži būvniecībā izmantotajiem paneļiem, H3B projektā ir izmantots dzelzsbetons, kas ir kvalitatīvāks, biznesa klases risinājums. Ēku veido dzelzsbetona konstrukcijas sienas un sijas, kas ir papildinātas ar monolītiem dzelzsbetona pārsegumiem, kur pagrabstāva pārsegums pagalma daļā veidots no saliekamajiem pārseguma paneļiem.

Mūsdienīgajā projektā kopumā ir 127 dzīvokļi platībā no 45 līdz 350 m2, ieskaitot terases platību. Septiņu stāvu ēkas pirmajā līmenī ir izbūvētas biroju telpas 350 m² platībā un četras komerctelpas 1,645 m² platībā. H3B projekta būvniecībā tiek izmantoti augstas efektivitātes siltumizolācijas materiāli, kā arī katrā dzīvoklī ir uzbūvēta individuāla ventilācijas sistēma ar siltumenerģijas atguvi.

Mājas iedzīvotāju ērtībai pagrabstāvā ir izvietotas noliktavas telpas, stāvvietas automašīnām un motocikliem/motorolleriem, un velo novietnes. Projekta attīstītājs vērš uzmanību ieguvumiem, ko sniedz ilgtspējīgas un videi draudzīgas tehnoloģijas, ierīkojot ēkas pagrabstāvā elektroskūteru un elektroauto uzlādes stacijas. 

H3B Mājokļu projekts jeb Hanzas ielas sirds tiek attīstīts, kā ģimenēm ar bērniem draudzīga vide. Labiekārtotā mājas iekšpagalmā ir zaļā zona ar iekoptu zālienu un ainaviskiem apstādījumiem, atpūtas vietas un bērnu rotaļlaukumi. Slēgtajā pagalmā automašīnu kustība nav plānota.   

H3B projekta attīstītājs ir LNK Properties, būvdarbu veicējs ─ LNK Industries, arhitektūras un iekštelpu dizaina autori  ─ AB3D. Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2025.gada beigās.

 

Ziņas par projektu

Uzsāk projekta “H3B” būvniecību Rīgas vēsturiskajā centrā  LNK Industries uzsāk daudzdzīvokļu un komerctelpu projekta “H3B”…