AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Pie Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām nodota ekspluatācijā krasta aizsargbūve – būna

Liepājas pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā par 6,36 miljoniem eiro izbūvēto krasta aizsargbūvi – būnu, kas izbūvēta, lai pasargātu Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtas no apdraudējuma, ko rada jūras krasta erozija.

Uz ziemeļiem no Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtām perpendikulāri krastam ir izbūvēta 225 metru gara jūras krasta aizsargbūve – būna jeb mols. Daļa no būnas – 177 metri – iestiepjas jūrā.

Būna ir veidota no ģeotekstila caurulēm ar diametru divi un trīs metri, kas piepildītas ar smiltīm. Ar smiltīm pildītās caurules ir pārklātas ar akmens krāvumu, kas tās pasargā no bojājumiem.

Būna izbūvēta, īstenojot projektu “Būnas izbūve Baltijas jūrā”. Projekta mērķis ir novērst jūras krasta erozijas izraisīto apdraudējumu publiskās infrastruktūras objektam – Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtām, saglabājot to pastāvēšanu un saimnieciskās darbības konkurētspēju, novēršot iespējamo vides un jūras piesārņojumu un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi.

Kā novērots projekta īstenošanas gaitā, pludmales krasts pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām jau ir nedaudz pieaudzis. Būvdarbi tika sākti 2021. gada maijā un pabeigti 2022. gada decembrī, būvdarbus veica AS “LNK Industries”.Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 6,36 miljoni eiro, no kurām Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums – 4,7 miljoni eiro, Liepājas pilsētas līdzfinansējums – 1,48 miljoni eiro un valsts līdzfinansējums – 206 000 eiro.

Citas ziņas

Pabeigti trīs vērienīgi objekti Klaipēdas ostā AS “LNK Industries” Klaipēdas ostā ir īstenojis trīs nozīmīgus attīstības projektus – divu mola konstrukcijas atbalsta sienu izbūvi un enkurošanas sistēmas izveidošanu, kas kļuva par Dienvidu…

Skrienam kopā! AS “LNK Industries” komanda Rimi Rīgas maratonā kopā skrēja 244 km! Šogad – zem labdarības projekta “Kopā vieglāk” logo! Projekta “Kopā vieglāk” mērķis ir atvieglot ikdienu tiem, kuri dzīves pārbaudījumu…

Talka “Kaķa sirds” Ar rūpēm par labāku dzīvi mūsu četrkājainajiem draugiem, ar LNK Industries un LNK Labdarības fonds atbalstu nu jau otrā talka Kaķu palīdzības centrs “REMI” patversmē “Kaķa sirds” ir aizvadīta!…