AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

LNK Industries darbi Ķekavas apvedceļa izbūvē turpinās

Ķekavas apvedceļa, kas ir publiskās un privātās partnerības projekts ceļu būvniecībā, izbūves darbi turpinās. Šajā projektā LNK Industries ir atbildīgi par četriem objektiem — apvedceļa infrastruktūras sastāvdaļām — tostarp, par diviem pārvadiem.

Patlaban LNK Industries, kā lielākais AS Kekava ABT mākslīgo būvju  apakšuzņēmējs, veic pārvadu malējo balstu un pārejas plātņu augšdaļu betonēšanas darbus.

Būvdarbi Ķekavas apvedceļa projektā sākās jau 2022. gada ziemā, taču tos aizkavēja Krievijas iebrukums Ukrainā un kara izraisītie piegādes ķēžu pārrāvumi. Darbi atsākās 2022. gada aprīlī — tad pavasara šķīdonis sagādāja īpašus izaicinājumus. Ķekavas apvedceļš top purvainā teritorijā, tāpēc veiksmīgai tehnikas kustībai bija jābūvē pagaidu ceļi un jābūt gataviem operatīvi reaģēt uz laikapstākļu izmaiņām.

Pārvadi, ko būvē LNK Industries komanda, ir 70 un 80 metrus gari. Apvedceļa īpatnība ir tā izliekums, kas būvniekiem nozīmē teju nevienu taisnu leņķi. Divu tiltu (parvadu) betonēšanas darbi bija jāorganizē īpaši rūpīgi — 930 m3 betonēšana prasīja veselu diennakti nepārtraukta darba, savukārt otru — 803 m3 — betonēja 20 stundas bez pārtraukuma. 

Betona konstrukcijās ir paredzētas nišas apgaismes objektiem. Gandrīz jau pabeigti caurtekas izbūves darbi — veikta dzelzsbetona konstrukciju izbūve.

Objekta ietvaros LNK atbildība bija arī 2 caurteku izbūve trases 21 un 22 kilometrā. Lai izbūvētu caurtekas, bija jāmaina ūdens plūšanas virziens un jānomaina grunts — no nestabilas uz stabilu. Tikai pēc pamatnes betonēšanas darbu noslēgšanas tika montētas caurtekas un noslēgumā nostiprinātas nogāzes.

LNK Industries darbus plāno pabeigt 2023. gada jūnijā, bet apvedceļš kopumā tiks pabeigts šī gada nogalē. Tas būtiski atvieglos dzīvi gan Ķekavas iedzīvotājiem, gan rīdziniekiem, gan visiem, kas labprāt mestu līkumu galvaspilsētas sastrēgumiem.

Ķekavas apvedceļš ir Baltijas valstīs pirmais vērienīgais publiskās un privātās partnerības (PPP) projekts ceļu būvniecībā, kuru realizē privātais partneris AS Kekava ABT un publiskais partneris LR Satiksmes ministrija, kuru pārstāv VSIA Latvijas Valts ceļi. 

Citas ziņas

Labdarības projekts “Kopā vieglāk” “LNK Labdarības fonds” sadarbībā ar  AS “LNK Industries” realizē jaunu labdarības projektu “Kopā vieglāk” –  rūpīgi sagatavota pārtikas kaste maznodrošinātajiem “LNK Labdarības fonds” sadarbībā ar AS “LNK Industries”…

Atbalsts patversmei “Kaķu māja” Lai atbalstītu Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF), Mazo dzīvnieku patversmes  darbības nodrošināšanu AS “LNK Industries” sadarbībā ar nekustamo īpašumu aģentūru “Latvia Sotheby’s International Realty” Latvijā patversmei…

LNK Labdarības Fonds kopā ar LNK Industries atbalstījis vērienīgo projektu “Rotaļlietu simfonija.” Projekts “Rotaļlietu simfonija” ir īpaši organizēts Ziemassvētku labdarības koncerts visai ģimenei, kuru decembra izskaņā apmeklēja 600 klausītāji – tostarp bērni…

LNK Industries pārsūdzēs tiesas spriedumu Būvnieku lietā AS “LNK Industries” ir saņēmusi Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Konkurences padomes lēmums tā saucamajā “Būvnieku lietā”. AS “LNK Industries” vēl pabeigs iepazīties…