AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Rīgas vēsturiskā centra pilsētvidi papildina jauna dzīvojamā ēka “Renaissance”.

Rīgā, Vesetas ielā 6 nodota ekspluatācijā jauna dzīvojamā ēka “Renaissance”, kas pilsētvidi un Rīgas vēsturisko centru papildina ar arhitektoniski kvalitatīviem un oriģināliem risinājumiem.

Šis ir unikāls projekts – mūsdienīga, ilgtspējīga ēka pašā pilsētas centrā, apkaimē, kas strauji attīstās. Vienlaicīgi katra “Rennaissance” dzīvokļa iemītniekam  ir iespēja sajusties  kā privātmājā”, stāsta Aleksandra Strode, SIA “LNK Properties”, kas ir projekta attīstītājs, valdes locekle, dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja. “Ir milzīgs gandarījums par sadarbību ar arhitektiem un nepārtrauktu sinerģiju projekta attīstības gaitā. Ēka ir īsts arhitektūras mākslas un augstākās raudzes minimālisma piemērs. Liela uzmanība pievērsta detaļām, arī materiālu kvalitātei un risinājumu ilgtspējai. Projekts tiešām nevienu neatstāj vienaldzīgu. Fasādes risinājumi pat pārsniedza sākotnējās gaidas, ēka papildina vēsturiskā centra pilsētvidi un harmoniski sasaucas ar jauno Skanstes apkaimi. Liels paldies visai projekta komandai – arhitektiem, būvniekiem, kolēģiem attīstītājiem,” uzsver Strode.

Projekta attīstītājs ir SIA “LNK Properties”, arhitektūras un iekštelpu dizaina autori – birojs “Sarma Norde”, savukārt būvdarbus veica viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā AS “LNK Industries”.

Jaunā dzīvojamā ēka ir askētiska izteiksmē, harmoniska Renesanses iedvesmotajās proporcijās un atšķirīga piedāvātās dzīves telpas koncepcijas ziņā. Vietā, kurā satiekas Rīgas centra šarms un mūsdienīga funkcionalitāte, projekts “Renaissance” savā arhitektoniskajā tēlā atspoguļo šīs atrašanās vietas unikālo raksturu.

“No pilsētbūvniecības viedokļa raugoties, Renaissance ēka tās pabeigtajā ārējā veidolā, mūsuprāt, ir vērtējama kā nozīmīgs pienesums kvartāla ielas telpā, un ir gandarījums vērot to, kā iecerētās telpiskās idejas ir konsekventi realizētas un šobrīd kļuvušas par apkārtējās ainavas neatņemamu, pamanāmu sastāvdaļu, – līdzīgi kā dzīvokļu risinājumu līmenī iekļautās telpiskās vērtības drīzumā kļūs par tās iemītnieku neiztrūkstošu dzīves daļu”, pauž Elvijs Sprudzāns arhitektu biroja “Sarma Norde” arhitekts.

Kopējās investīcijas projektā, ieskaitot zemes iegādi, ir 5,5 milj. EUR, no tiem 2,3 milj. EUR  ir bankas “Signet Bank” kredīts. Patlaban septiņi no 10 dzīvokļiem jau ir pārdoti, vēl viens dzīvoklis ir rezervēts, divi ir pieejami interesentiem. Vidējās izmaksas ir 4 300 eiro par kvadrātmetru. 

No būvniecības viedokļa viens no sarežģītākajiem posmiem bija eksponēto, sešus metrus augsto kolonnu izbūve. Kopējā projekta platība ir 2 360 m2, dzīvojamā platība 1 250 m2, savukārt izbūvēto stikloto konstrukciju apjoms ir 1 450 m2. Būvdarbu laikā izmantoti 1 200 m3 betona, projekta kolonnu kopējais garums ir ap 1000 metriem.

“Lielākais izaicinājums būvdarbu laikā bija sarežģījumi ar piegādēm un materiālu pieejamību, kas pēdējo trīs gadu laikā skāruši visu pasauli. Tāpēc lielākais gandarījums ir par to, ka par spīti visiem izaicinājumiem, mums no dienas uz dienu izdevās rast jaunus risinājumus un pabeigt būvdarbu savlaicīgi. Būvdarbi veikt ar lielāko rūpību, ēka ir droša, izturīga un estētiski ļoti pievilcīga, jauno dzīvokļu īpašnieki noteikti būs apmierināti ar kvalitāti”, saka Kaspars Ratkevičs, LNK Industries valdes loceklis.

“Attīstoties Rīgas modernajam centram, mēs redzam kā blakus vēsturiskajām ēkām rodas jaunas mūsdienīgas un augstvērtīgas apbūves, kas padara pilsētas arhitektonisko vidi pievilcīgāku un laikmetīgāku. Pārdomātu un kvalitatīvu projektu finansēšana ir “Signet Bank” prioritāte, tāpēc esam gandarīti, ka tieši mēs kļuvām par sadarbības partneri šī projekta finansēšanā, kur ne tikai mājas iedzīvotāji iegūs  kvalitatīvu dzīves telpu, bet arī vizuāli bagātināsies pilsētvide,” komentē Signet Bank” vecākā viceprezidente Ineta Done.

Jaunā ēka atrodas Rīgas modernajā centrā, kur apkaimes centrālo satiksmes artēriju veido Skanstes iela. Vesetas iela 6 ir kvalitatīva dzīves telpa Rīgas modernajā centrā, kur blakus esošajam Rīgas pilsētas vēsturiskajam un klusajam centram, veidojas mūsdienīga un augstvērtīga apbūve. Ēkas būvniecību AS “LNK Industries” uzsāka 2020. gada decembrī un, neskatoties uz pēdējo divu gadu izaicinājumiem, darbi ir pabeigti savlaicīgi un dzīvokļu iemītnieki jau pavisam drīz varēs izmantot savām ērtībām  gan ēkas, gan jauno dzīvokļu priekšrocības.

Projekta “Renaissance” unikalitātes pamatā ir izpratne par to, ka pilsētas centra dinamiskā ainava nav nodalāma no pilsētnieka dzīves telpas, un projekts izaicina ierasto izpratni par privātumu kā vizuālu nošķirtību no ielas telpas. Ēkas tēls un funkcionālais plānojums ir rūpīgi pārdomāts, lai katrs dzīvoklis apjomā tiktu uzsvērts kā individuāla dzīvojamā vienība un iekštelpas un ārtelpas būtu pilnībā norobežotas no citu dzīvokļu telpām, sniedzot netraucētu privātuma sajūtu. Tanī pat laikā plašie skati ļauj ieplūst pilsētas ainavai, tai šķērsojot un līdz ar sevi interjerā ienesot monumentālās fasādes kolonnas – mentālo robežu starp pilsētas un privāto dzīvojamo telpu.

Citas ziņas

Projekta “H3B” būvniecība turpinās Būvdarbi Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā, Rīgā, kur top  A klases dzīvojamais nams, rit pilnā sparā. Daudzdzīvokļu ēka ar komercplatībām pirmajā stāvā, ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko…

“Jo vecāks, jo sentimentālāks”, tā sevi intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” raksturo AS “LNK Industris” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. “Esmu kļuvis par visai sentimentālu cilvēku. Diezgan lielu daļu laika es veltu dažādām labdarības…