AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Atsākti Sarkandaugavas pārvada būvdarbi; sarunas ar pasūtītāju par izmaksu pieauguma kompensāciju turpinās

Pakāpeniski tiek atsākti satiksmes pārvada pāri dzelzceļa sliežu ceļiem “Rīga-Skulte” ar pievedceļiem būvdarbi. Vienlaicīgi turpinās sarunas ar pasūtītāju par būvizstrādājumu cenu pieauguma kompensāciju.

“LNK Industries ir atbildīgs sadarbības partneris un izprot objekta nozīmi rīdziniekiem un Pierīgas iedzīvotājiem. Mēs ceram, ka arī no pasūtītāja puses sekos atbildīga rīcība, lai mazinātu būvnieka zaudējumus, kas rodas dēļ anormāla būvniecības materiālu izmaksu pieaguma, un pārvada būvdarbus šogad būs iespējams pabeigt,” uzsver LNK Industries valdes loceklis Kaspars Ratkevičs.

“Patlaban turpinām arī pārrunas ar apakšuzņēmējiem par iespējamo darbu grafiku, ņemot vērā materiālu pieejamību un izmaksas. LNK Industries lūdz kompensēt tikai apakšuzņēmēju izmaksu pieaugumu. Patlaban pēc būtības darbojamies kā mediators, meklējot iespējamos risinājumu un kompromisus, lai darbi objektā varētu turpināties,” norāda Ratkevičs.

Būvnieka pārstāvji arī norāda, ka visa būvniecības nozare patlaban strādā milzīgas nenoteiktības apstākļos. Neviens nevar prognozēt kas notiks ar būvizstrādājumu izmaksām un pieejamību pēc mēneša vai diviem. Nozare ir iegājusi periodā, kad ilgtermiņa prognozes izstrādāt ir praktiski neiespējami. Būvnieki cer, ka situācija nepasliktināsies un darbi turpināsies līdz pārvads tiks nodots ekspluatācijā.

 

Kā zināms, pēc 2022.gada 24.februāra, kad Krievijas Federācijas uzsāka karadarbību pret Ukrainu, kā rezultātā pret Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas juridiskajām un fiziskajām personām ir piemērotas plaša spektra starptautiskās sankcijas, būvizstrādājumu izmaksas ir būtiski pieaugušas. Atsevišķās būvizstrādājumu kategorijās ir noticis pat vairākkārtējs cenu kāpums, ir arī tādi būvizstrādājumi, kuru pieejamība ir ļoti apgrūtināta, piemēram, dzelzs un tērauda būvizstrādājumi.

Pilnsabiedrība “Personu apvienība OTC”, ko veido AS LNK Industries, ceļu būves firma SIA Binders un SIA LT Betons, kas veic pārvada būvdarbus, martā un aprīlī bija saņēmusi paziņojumus no visiem būtiskāko darbu veikšanā iesaistītajiem apakšuzņēmējiem un piegādātājiem par ārkārtas apstākļu izraisīto straujo cenu sadārdzinājumu un neparedzamo ekonomisko situāciju.

Jānorāda, ka gan Publisko iepirkumu likums, gan Iepirkumu uzraudzības biroja vadlīnijas dod tiesības un iespējas pasūtītājiem segt faktisko sadārdzinājumu.

Citas ziņas

Projekta “H3B” būvniecība turpinās Būvdarbi Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā, Rīgā, kur top  A klases dzīvojamais nams, rit pilnā sparā. Daudzdzīvokļu ēka ar komercplatībām pirmajā stāvā, ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko…

“Jo vecāks, jo sentimentālāks”, tā sevi intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” raksturo AS “LNK Industris” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. “Esmu kļuvis par visai sentimentālu cilvēku. Diezgan lielu daļu laika es veltu dažādām labdarības…