AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Mēnesi pirms līgumā noteiktā termiņa ekspluatācijā nodod Mežaparka Lielās estrādes būvniecības B posma pirmās kārtas darbus

Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes B posma pirmās kārtas būvniecības darbus, kuru rezultātā ir izbūvēta jaunā estrādes ēka un kupols, kā arī tai pieguļošā infrastruktūra – apsardzes objekts, inženiertehniskās sistēmas, apkārtesošo ceļu izbūve un veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.
Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītāja vietnieks un Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins: “Šodien ir patiess gandarījums par kopā paveikto. Latvijas galvaspilsēta Rīgā ir uzbūvēta unikāla būve, kura kļūs par mūsdienu kultūras notikumu mājvietu. Vēlos šodien pateikties arhitektiem un būvniekiem, jo īpaši spēcīgajam inženiertehniskajam personālam, par savstarpējo sadarbību sarežģītu būvniecības procesu izstrādē un to risinājumiem, kuru rezultātā ir tapusi iecerētā būve.”
Mezaparks Great Bandstand takes the form of the Silver Grove on the Hill of Songs as designed by architects Juris Poga and Austris Mailītis, with branched “tree patterns” and other metal structures made of 1,766.4 tons of metal. The unique structure is made of columns and trusses and reaches towards the sky up to 35.8 meters. There are 510 acoustic shields hanged in the metal trusses. Therefore, the project is unique in Europe and truly complex, with an individual acoustic solution.

Mežaparka Lielā estrāde ir ieguvusi tās autoru arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerētās Sidraba birzs dziesmu kalnā veidolu. Sazaroto “koku rakstu” un pārējās metāla konstrukcijas, kas veidota no 1766,4 tonnas metāla konstrukcijas. Unikālā konstrukcija ir veidota no kolonām un kopnēm un iestiepjas debesīs līdz 35,8 metriem. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi. Tādējādi šis objekts Eiropas mērogā ir atzīstams kā unikāls un šodien sarežģīts, kuram ir arī individuāls akustiskais risinājums.

Neskatoties uz valstī ieviesto ārkārtas situāciju un noteiktiem ierobežojumiem, un papildu piesardzības pasākumiem, ieplānotos darbus izdevies paveikt pat apsteidzot laika grafiku. Pilnsabiedrības “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks uzsver: “Apzinoties Dziesmu svētku nozīmi, mēs stingri pieturējāmies pie plāna – pabeigt visus darbus līdz 2020. gada 18. jūnijam, ko apsolījām pasūtītājam, Rīgas domes Īpašuma departamentam, parakstot līgumu 2018. gada 15.augustā.

Lai gan pandēmija radīja zināmus sarežģījumus būvniecības procesā, tomēr komandas izpratne, sadarbības partneru atbildība un neatlaidīgs darbs uz rezultātu, strādājot vairākās maiņās, arī šādos apstākļos ļauj sasniegt mērķi. Jāņem vērā, ka darbu norise Mežaparkā ir tikai viena neliela daļa no kopējā procesa, kas ietver materiālu ražošanu, piegādi un montāžu, kas daļēji tika veikta ārpus Latvijas robežām, piemēram, metāla konstrukcijas tika ražotas un piegādātas no rūpnīcas Ungārijā. Tomēr visatzinīgākie vārdi šodien jāsaka visiem būvniecības dalībniekiem par veiksmīgi kopā paveikto tik īsā un saspringtā termiņā, kas sekmējis to, ka Latvijā iegūstam pasaules līmeņa objektu.”

Izstrādātais būvprojekts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves B daļai tika sadalīts divos posmos: 1.posmā, lai nodrošinātu 2020.gadā paredzētos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus; 2.posmā paredzot pilnu būvprojekta realizāciju 2023.gadā, lai savlaicīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtas situācijas laikā svētkus norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi. Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.
Citas ziņas

Projekta “H3B” būvniecība turpinās Būvdarbi Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā, Rīgā, kur top  A klases dzīvojamais nams, rit pilnā sparā. Daudzdzīvokļu ēka ar komercplatībām pirmajā stāvā, ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko…

“Jo vecāks, jo sentimentālāks”, tā sevi intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” raksturo AS “LNK Industris” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. “Esmu kļuvis par visai sentimentālu cilvēku. Diezgan lielu daļu laika es veltu dažādām labdarības…