AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

LNK Industries pārsūdzēs tiesas spriedumu Būvnieku lietā

LNK Industries pārsūdzēs tiesas spriedumu Būvnieku lietā

AS “LNK Industries” ir saņēmusi Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Konkurences padomes lēmums tā saucamajā “Būvnieku lietā”. AS “LNK Industries” vēl pabeigs iepazīties ar spriedumu un izvērtēs tajā norādīto, tomēr jau šobrīd ir skaidrs, ka spriedums ir nepamatots, tāpēc AS “LNK Industries” noteikti to pārsūdzēs. Līdz ar to attiecībā uz Konkurences padomes lēmumu juridiski nekas nav mainījies – tiesvedība turpināsies, tāpēc tas nav stājies spēkā.

AS “LNK Industries” norāda, ka šī lieta no citām karteļu lietām atšķiras ar lietas sarežģītību, jo tajā apskatīti daudzi tādi jautājumi, kuri skar nozīmīgus un Latvijā līdz šim neskatītus tiesību jautājumus un tiesību sistēmu kopumā, kamēr parasti šāda veida lietās vērtē tikai konkrēto tirgus dalībnieku darbības tirgū.

Ir skaidrs, ka spriedumā norādītie secinājumi nav arī atbilstoši Eiropas Savienības tiesu praksei un līdzīgai praksei tepat Lietuvā, uz kuru tiesvedības laikā tiesai vairākkārtīgi tika norādījusi gan AS “LNK Industries”, gan citi lietas dalībnieki.

Neatceļot Lēmumu, tiesa spriedumā tostarp arī apstiprinājusi, ka pārkāpums noticis Latvijas Universitātes iepirkumā par LU Zinātņu centra ēkas Torņakalnā 2. kārtas būvniecību, neskatoties uz to, ka tajā karteļa pastāvēšana nemaz nevarēja būt iespējama. Kārtību, kurā sarunu procedūrā tika uzaicināts un piedalījās tikai viens pretendents (pilnsabiedrība, kuras biedru sastāvā bija arī AS “LNK Industries”), apstiprināja arī iepirkuma norisi uzraugošā iestāde – Iepirkumu uzraudzības birojs. Līdz ar to konkrētās sarunu procedūras apstākļi bija tādi, kurā konkurence nemaz nepastāvēja, līdz ar to arī nevarēja jebkādā veidā tikt ietekmēti un nekāda vienošanās nevarēja būt iespējama.

No sprieduma arī izriet, ka tiesa nepiekrīt AS “LNK Industries” pieaicināto prominento tiesību zinātnieku norādītajam, ka operatīvo darbību, kas ir kriminālprocesuālas darbības, laikā slepeni iegūtu audioierakstu izmantošana administratīvajā procesā, tai skaitā Konkurences likuma pārkāpuma pierādīšanā, nav pieļaujama. Konkurences padome var darboties tikai administratīvā procesa ietvaros, tā ietvaros arī iegūstot pierādījumus.

Citas ziņas

RFS uzvar Ziemeļīrijas čempionus Eirokausu sezonu futbola komanda RFS uzsāk ar uzvaru. Jaunās sezonas Čempionu Līgas 1. kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ar pārliecinošu 3:0 futbola komanda RFS uzvar Ziemeļīrijas čempionus “Larne”. Šī…

Atbalsts “LDV Racing” komandai  AS “LNK Industries” sniedz atbalstu “LDV Racing” komandai, piešķirot 10 000 EUR finansējumu dalībai “DeWALT GrandPrix” – Baltijas autošosejas čempionātā, kura otrā posma sacensības norisinājās Biķernieku trasē, Rīgā,…

Atbalsts bērnu un jauniešu para sportam Daugavpilī Vēlamies dalīties ar jums gandarījumā par aizraujošu un iedvesmojošu pasākumu, ko Rīgas jauniešu parasporta komanda kopā ar treneriem novadīja bērniem un jauniešiem “Bērnu un jauniešu…