AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Torņkalnā nosvin spāru svētkus jaunai studentu viesnīcai

Iezīmējot simbolisku brīdi, kad ir pabeigti apjomīgākie būvdarbi, nosvinēti spāru svētki modernai studentu viesnīcai Rīgā, Jelgavas ielā 8 un 12, studentiem draudzīgajā Torņkalna apkaimē – Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra tuvumā.

Virs vienas no topošās studentu viesnīcas ēkas jumta konstrukcijām tika pacelts spāru vainags. Sešu un četru stāvu ēkās 6600 kvadrātmetru platībā būs izvietotas 240 atsevišķas istabas.

Projektu attīsta “I Asset Management” partnerībā ar līdzinvestoriem SIA “MBC Capital” un SIA “Towerhill Hostel”, pasūtītājs SIA “J12”, celtniecības procesa vadītājs SIA “Bonum Management”, projektētājs SIA “DUAL arhitekti”, savukārt būvdarbus veic viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā AS “LNK Industries”. Projekta būvniecību plānots pabeigt šī gada vasaras beigās. Projekta investīciju kopapjoms ir 12 miljoni eiro.

AS “LNK Industries” valdes loceklis Kaspars Ratkevičs ir gandarīts par projekta realizācijas gaitu: “Studentiem tā būs moderna un mūsdienīgu mājokļu prasībām atbilstoša dzīvesvieta, kura atrodas izvietojuma ziņā ērtā vietā. Man ir prieks redzēt, ka viesnīcas ēkas augstāko punktu rotā vainags, kas norāda uz apjomīgāko būvdarbu noslēgumu, skaidri iezīmējot topošo ēku siluetus. Neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem objekta būvniecība tiek veiksmīgi realizēta, lai jau nākamo mācību gadu Rīgā studējošajiem pēc spraigas un intensīvas mācību dienas būtu iespēja atgriezties patīkamā mājvietā.”

SIA “DUAL arhitekti” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Čepiguss: ”Studentu viesnīcu kompleksa arhitektoniskais risinājums iekļaujas vēsturiskajā Jelgavas ielas apbūvē, veidojot sinerģiju ar LU mācību korpusiem un, pāri Kilevena grāvim esošajam, Mūkusalas biznesa centra biroju ēku kompleksam. Ēkai pielietoti aktuāli apdares materiāli, veidots mūsdienīgs interjers, sakārtota vide, pārdomāts teritorijas labiekārtojums. Interjerā pielietots eksponētais betons un koks, fasādēs ļoti plašs logu stiklojums, gar Kīleveina grāvī izveidota apzaļumota jumta terase ar atpūtas vietām, radot gaišu un mājīgu atmosfēru, rūpējoties par studentu dzīvi ārpus mājām. Ēku kompleksa projektēšana bija laba pieredze mūsu uzņēmumam. Ceram, ka mūsu arhitektoniskos risinājumus atzinīgi novērtēs paši ēkas iemītnieki!”

Jaunā studentu viesnīca būs neatkarīgi vadīta iestāde, kas paredzēta dažādu augstskolu studentu izmitināšanai. Viesnīcas primārā auditorija ir ārvalstu studenti, kuri brauc šeit mācīties. Kvalitatīvu mītņu trūkums ir viens no galvenajiem šķēršļiem ārvalstu studentu piesaistē. Šajā studentu ēkā būs plašas koplietošanas telpas atpūtai, sportam un mācībām. Atšķirībā no mums pierastām kopmītnēm, kurās vienā istabiņā uzturējās vairāki studenti, jaunajā dienesta viesnīcā plānoti ir vienvietīgie numuriņi.

Ēkas būvniecību AS “LNK Industries” uzsāka pagājušā gada vasarā, un patlaban tiek būvēts jumts un ēkas fasādes, iekštelpās notiek starpsienu, inženiertīklu un grīdu izbūve. Tuvākajā laikā uzsāks arī telpu labiekārtošanu. Darbi notiek saskaņā ar grafiku un būvdarbus AS “LNK Industries” plāno pabeigt iepriekš nospraustajos termiņos.

Citas ziņas

Projekta “H3B” būvniecība turpinās Būvdarbi Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā, Rīgā, kur top  A klases dzīvojamais nams, rit pilnā sparā. Daudzdzīvokļu ēka ar komercplatībām pirmajā stāvā, ir lielākais civilās būvniecības projekts, ko…

“Jo vecāks, jo sentimentālāks”, tā sevi intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” raksturo AS “LNK Industris” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. “Esmu kļuvis par visai sentimentālu cilvēku. Diezgan lielu daļu laika es veltu dažādām labdarības…