AS LNK INDUSTRIES
Skanstes iela 27, Rīga,
Latvija, LV-1013

Tel.: +371 6743 9900
email: office@lnk-industries.lv

Riga Fertilizer Terminal
Vieta
Rīga, Latvija
Pasūtītājs
SIA “Riga fertilizer terminal”
Projekta veids
Projekta autori
Uzsākts
2011. gadā
Nodots ekspluatācijā
2018. gadā

Modernākais un apkārtējai videi drošākais minerālmēslu pārkraušanas un īslaicīgas uzglabāšanas terminālis Eiropā. Kravu apstrāde terminālī notiek pilnīgi slēgtā sistēmā, kurā nepārtraukti tiek monitorēta minerālmēslu temperatūra un citi būtiski ķīmiskās drošības parametri. “LNK Industries” īstenoja termināļa sauszemes daļas pilna cikla būvniecību, izbūvējot 15 m dziļu piestātnes konstrukciju, uzprojektējot, saražojot un uzstādot tehnoloģisko līniju un balstošās metāla konstrukcijas, izbūvējot piebraucamos ceļus un labiekārtojot teritoriju 7888 m2 platībā.
Terminālim ir astoņas kupolveida glabātavas ar kopējo ietilpību 180 000 t. To būvniecībā izmantota pneimatiskā veidņa tehnoloģija — kupolu stiegrošanas un betonēšanas darbi notika zem īpašas necaurlaidīgas membrānas, kurai ar gaisa spiedienu tika piešķirta vajadzīgā forma. Noliktavas ir aprīkotas ar virszemes un pazemes konveijeru galerijām minerālmēslu transportēšanai. Tā kā termināļa konstrukcijas un tehnoloģiskās līnijas nācās piemērot ķīmiski agresīvai videi, bija jāņem vērā vairāki ierobežojumi attiecībā uz izmantotajiem materiāliem un tehnoloģijām, piemēram, pilnīgi jāatsakās no cinkotām metāla konstrukcijām.

Tehnoloģisko līniju konveijeri ir aprīkoti ar putekļu nosūkšanas iekārtām, kas samazina gaisā esošo minerālmēslu daļiņu daudzumu. Atbilstīgi Eiropas Savienības stingrajām vides drošības prasībām terminālis ir aprīkots arī ar slēgtu kanalizāciju un notekūdeņu attīrīšanas sistēmu. “LNK Industries” veiksmīgi īstenoja Riga Fertilizer Terminal trīs būvniecības kārtas, no kurām pēdējā norisinājās jau pēc termināļa atklāšanas, neapturot tā darbu.